fbpx
Tkalnia Figury

Po nitce do ideału

Tkalnia Figury

Nadprogramowe kilogramy, odłożony tłuszczyk i pomarańczowa skórka powinny odejść w niepamięć. Reorganizujemy dietę, zapisujemy się na fitness i liczymy, liczymy, liczymy … kalorie, zrzucone centymetry w obwodzie i kilogramy na wadze. W pościgu do szczupłej i zgrabnej sylwetki pomoże nam tradycyjny masaż, nowoczesne technologie i sprawdzone kosmetyki.

Przed serią zabiegów warto skonsultować się ze specjalistką, która pomoże zaplanować serię i dopasuje odpowiednie zabiegi z pośród wielu metod. Najskuteczniejsze obecnie na rynku metody to:

bezinwazyjne usuwanie tkalnki tłuszczowej przez zamrażanie KRIOLIPOLIZA COOLTECH
terapia podciśnieniem  ENDERMOLGIA (LPG)
masaż próżniowy PRESOTERAPIA  (BTL)
gimnastyka mięśni – ELEKTROSTYMULACJA ciała i ULTRADŹWIĘKI
terapia akustyczna – FALA UDERZENIOWA
masaż wyszczuplająco – ujędrniający, masaż bańką chińską

 


Jedyny w Bielsku-Białej, autorski program połączenia najnowocześniejszych urządzeń.

Do zaprogramowania właściwych zabiegów konieczna jest właściwa diagnoza – dokładne pomiary (waga, obwody, BMI), ocena stylu życia (ewentualne toksyny z pokarmu, nikotyna, hormony) skład proporcji organizmu (woda, mięśnie, tłuszcz) a także stopień zaawansowania cellulitu. Istnieją cztery stopnie zaawansowania cellulitu i trzy jego rodzaje:

1.Cellulit obrzękowy – niemal niewidoczny, związany z nadmiernym gromadzeniem wody, obrzękami i bolesnością nóg – ten typ cellulitu wymaga silnego drenażu i pielęgnacji ujędrniającej.

2.Cellulit włóknisty – objawy są widoczne gołym okiem szczególnie przy napinaniu mięśni. W tym momencie zaczynają tworzyć się niewielkie grudki. Terapię należy ukierunkować na zabiegi elektrostymulacji i drenażu. Warto wykonać masaż manualny ujędrniający.

3.Cellulit tłuszczowy – jest to ostateczny wynik procesu niszczącego tkanki. W tym momencie grudki robią się twarde i bolesne – zwłaszcza podczas ucisku. Na skórze widać zapadnięcia i wybrzuszenia. Konieczne są zabiegi modelujące sylwetkę i terapia podciśnieniem.

Po tak dokładnym rozpoznaniu, wywiadzie i pomiarach masażystka jest w stanie skomponować pakiet zabiegów spośród menu zabiegowego, który przyniesie efekt.

Podstawowym elementem każdej pielęgnacji jest masaż. Podczas takiego zabiegu usuwane są obumarłe komórki naskórka, polepsza się ukrwienie skóry i co najważniejsze usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż wpływa doskonale na wygląd skóry – zwiększa się jej napięcie, staje się ona gładsza, bardziej napięta i sprężysta. Masaż stanowi element ważny każdej kuracji antycellulitowej (polecamy masaż masaż Bańkami Chińskimi).

Kriolipoliza to nieinwazyjna i  bezbolesna metoda pozbycia się tkanki tłuszczowej. Technologia CoolTech firmy COCCON Medical jest jedną z najnowocześniejszych na rynku. Umożliwia niezwykle precyzyjne kontrolowanie chłodzenia. Zabieg nie doprowadza do wystąpienia skutków ubocznych, tj.: siniaki lub zaczerwienie skóry. Stała temperatura zabiegowa (-8°C) oraz skrupulatnie określony czas chłodzenia zapewniają skuteczność terapii — ryzyko uszkodzenia innych tkanek jest zerowe.

Presoterapia to najlepszy wstęp do terapii antycellulitowej w przypadku występujących zastojów wodnych i obrzęków. To próżniowy masaż z sekwencyjnie napełniającymi się komorami. Dzięki naciskowi wywieranemu na tkanki umożliwia wykonanie skutecznego drenażu, który pomaga usunąć rozbitą tkankę tłuszczową i inne szkodliwe produkty przemiany materii a także nadmiar wody, poprawia krążenie krwi i odżywienie tkanek… Efekt – jędrna, elastyczna i skóra nóg! Drenaż limfatyczny jest niezbędnym elementem podczas kuracji odchudzających i redukcji cellulitu. Bez wykonania profesjonalnego drenażu limfatycznego, na efekty trzeba czekać zdecydowanie dłużej lub ich nie będzie w ogóle.

Endermologia (LPG) to zabieg oparty na najnowocześniejszy technologii – urządzenie wykorzystuje elementy masażu i podciśnienia. Za pomocą specjalnych rolek w sposób mechaniczny tkanka tłuszczowa ulega zassaniu i rozbiciu, cellulit wygładzeniu, sylwetka wymodelowaniu. Co najważniejsze, zmiany zachodzą w miejscach, w których są one najbardziej pożądane, przy zachowaniu bez zmian takich miejsc, gdzie zmniejszenie objętości nie jest potrzebne.

Elektryczna stymulacja mięśni inaczej elektrostymulacja (EMS) jest to technika polegająca na wysyłaniu impulsu prądu elektrycznego do mięśni i tkanki tłuszczowej, które sprawiają, że mięsień kurczy się i rozciąga. Gdy przez elektrody przepływa łagodny – przyjemny w odczuciu prąd – mięśnie pracują. Metoda ta w połączeniu z ultradźwiękami (które poprzez mikro masaż komórek tłuszczowych powoduje ich rozbicie) sprzyja zmniejszeniu obwodu ciała i redukcji tkanki tłuszczowej.

Pozostaje jeszcze absolutny kosmetycznych HIT – zwieńczenie wszystkich zabiegów kosmetycznych –
Fala Uderzeniowa –  to niezwykle silne impulsy niezogniskowanego dźwięku, które rozchodzą się po ciele jako drgania. Fale penetrują tkankę wpływając na opracowywane partie ciała. W medycynie estetycznej wykorzystuje się je do mechanicznego rozbijania złogów tłuszczowych, w terapii cellulitu. Zabieg działa jak intensywny masaż – pobudza miejscowo metabolizm w tkance podskórnej – silnie ujędrnia, działa napinająco i odmładzająco na skórę, silnie drenuje cały organizm, uwalnia od zastojów wodnych, detoksykuje. Doskonale sprawdza się w redukcji blizn, spłyceniu rozstępów, po zabiegach chirurgicznych.

Powyższe metody należy wykonywać w indywidualnie zleconej serii (na ogół 8 – 12 zabiegów). Do przyśpieszenia i zwielokrotnienia efektów konieczny jest regularny peeling ciała (1x/tydź) sięgamy po preparaty aktywne w postaci kosmetycznego serum na bazie alg, kofeiny czy l-karnityny  preparat po nałożeniu miejscowo przyspiesza metabolizm i wspomaga proces spalania tłuszczu. Do wyboru pozostaje jeszcze najskuteczniejsza pielęgnacja bandażami nasączonymi aktywnymi składnikami kosmetycznymi. Aktywne bandaże AROSHA wskazane są szczególnie przy: utracie napięcia i elastyczności skóry, gdy pojawiają się rozstępy, cellulit i kiedy chcemy poprawić jakość skóry wyrównać koloryt i nawilżyć. Szeroka gama produktów na wszystkie typy cellulitu pozwala dokładnie ukierunkować terapie i zmaksymalizować efekty.

Za terapią bandażami przemawia fakt, iż można je łączyć z dostępnymi technologiami: Presoterapią, Enderomologią, Elektrostymulacją czy Masażami.

Podsumowując, walka z cellulitem i zbędnymi kaloriami czy modelowanie sylwetki to nierówna walka ale w 100% skuteczna. Podejmij z nami wyzwanie – pozwól sobie na przewagę w tej walce.

Kontakt
Masz pytania lub chcesz się umówić na wizytę?

Zadzwoń lub umów się online