Rezerwacja Online
Modelowanie sylwetki - Bielsko Biała | Tkalnia Urody

533 463 443

Tkalnia Figury
Po nitce do ideału

Tkalnia Figury

Salon kosmetyczny Tkalnia Urody w Bielsku-Białej zaprasza na profesjonalne zabiegi modelujące sylwetkę. Z nami wyrzeźbisz brzusz, zredukujesz cellulit i pozbędziesz się nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Wybierz swój ulubiony zabieg kształtujący talię.

Skuteczne modelowanie sylwetki w Bielsku-Białej

Nadprogramowe kilogramy, odłożony tłuszczyk i pomarańczowa skórka powinny odejść w niepamięć. Reorganizujemy dietę, zapisujemy się na fitness i liczymy, liczymy, liczymy … kalorie, zrzucone centymetry w obwodzie i kilogramy na wadze. W pościgu do szczupłej i zgrabnej sylwetki pomoże nam tradycyjny masaż, nowoczesne technologie i sprawdzone kosmetyki.

Przed serią zabiegów warto skonsultować się ze specjalistką, która pomoże zaplanować serię i dopasuje odpowiednie zabiegi z pośród wielu metod. Najskuteczniejsze obecnie na rynku metody to:

elektromagnetyczna stymulacja mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej DOT UMS Sculptor

bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej przez zamrażanie KRIOLIPOLIZA COOLTECH

terapia podciśnieniem ENDERMOLOGIA (LPG)

masaż próżniowy PRESOTERAPIA (BTL)

terapia akustyczna – FALA UDERZENIOWA

masaż wyszczuplająco – ujędrniający


Jedyny w Bielsku-Białej, autorski program połączenia najnowocześniejszych urządzeń służących do modelowania sylwetki.

Do zaprogramowania właściwych zabiegów konieczna jest właściwa diagnoza – dokładne pomiary (waga, obwody, BMI), ocena stylu życia (ewentualne toksyny z pokarmu, nikotyna, hormony) skład proporcji organizmu (woda, mięśnie, tłuszcz) a także stopień zaawansowania cellulitu. Istnieją cztery stopnie zaawansowania cellulitu i trzy jego rodzaje:

1. Cellulit obrzękowy – niemal niewidoczny, związany z nadmiernym gromadzeniem wody, obrzękami i bolesnością nóg – ten typ cellulitu wymaga silnego drenażu i pielęgnacji ujędrniającej.

2. Cellulit włóknisty – objawy są widoczne gołym okiem szczególnie przy napinaniu mięśni. W tym momencie zaczynają tworzyć się niewielkie grudki. Terapię należy ukierunkować na zabiegi elektrostymulacji i drenażu. Warto wykonać masaż manualny ujędrniający.

3. Cellulit tłuszczowy – jest to ostateczny wynik procesu niszczącego tkanki. W tym momencie grudki robią się twarde i bolesne – zwłaszcza podczas ucisku. Na skórze widać zapadnięcia i wybrzuszenia. Konieczne są zabiegi modelowania sylwetki i terapia podciśnieniem.

Po tak dokładnym rozpoznaniu, wywiadzie i pomiarach masażystka jest w stanie skomponować pakiet zabiegów spośród menu zabiegowego, który przyniesie efekt.

Podstawowym elementem każdej pielęgnacji jest masaż. Podczas takiego zabiegu usuwane są obumarłe komórki naskórka, polepsza się ukrwienie skóry i co najważniejsze usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż wpływa doskonale na wygląd skóry – zwiększa się jej napięcie, staje się ona gładsza, bardziej napięta i sprężysta. Masaż stanowi element ważny każdej kuracji antycellulitowej (polecamy masaż bańkami chińskimi).

kriolipoliza cooltech

Kriolipoliza to nieinwazyjna i  bezbolesna metoda pozbycia się tkanki tłuszczowej. Technologia CoolTech firmy COCCON Medical jest jedną z najnowocześniejszych na rynku. Umożliwia niezwykle precyzyjne kontrolowanie chłodzenia. Zabieg nie doprowadza do wystąpienia skutków ubocznych, tj.: siniaki lub zaczerwienie skóry. Stała temperatura zabiegowa (-8°C) oraz skrupulatnie określony czas chłodzenia zapewniają skuteczność terapii — ryzyko uszkodzenia innych tkanek jest zerowe.

Presoterapia to najlepszy wstęp do terapii antycellulitowej w przypadku występujących zastojów wodnych i obrzęków. To próżniowy masaż z sekwencyjnie napełniającymi się komorami. Dzięki naciskowi wywieranemu na tkanki umożliwia wykonanie skutecznego drenażu, który pomaga usunąć rozbitą tkankę tłuszczową i inne szkodliwe produkty przemiany materii a także nadmiar wody, poprawia krążenie krwi i odżywienie tkanek… Efekt – jędrna, elastyczna i skóra nóg! Drenaż limfatyczny wspiera modelowanie sylwetki i jest niezbędnym elementem podczas kuracji odchudzających i redukcji cellulitu. Bez wykonania profesjonalnego drenażu limfatycznego, na efekty trzeba czekać zdecydowanie dłużej lub ich nie będzie w ogóle.

Urządzenie do drenażu limfatycznego w Bielsku-Białej.
Przyrządy do endermologii Integral LPG w Bielsku - Tkalnia urody salon kosmetyczny

Endermologia (LPG) to zabieg oparty na najnowocześniejszy technologii – urządzenie wykorzystuje elementy masażu i podciśnienia. Za pomocą specjalnych rolek w sposób mechaniczny tkanka tłuszczowa ulega zassaniu i rozbiciu, cellulit wygładzeniu, sylwetka wymodelowaniu. Co najważniejsze, zmiany zachodzą w miejscach, w których są one najbardziej pożądane, przy zachowaniu bez zmian takich miejsc, gdzie zmniejszenie objętości nie jest potrzebne.

Pozostaje jeszcze absolutny kosmetycznych HIT – zwieńczenie wszystkich zabiegów kosmetycznych –
Fala Uderzeniowa –  to niezwykle silne impulsy niezogniskowanego dźwięku, które rozchodzą się po ciele jako drgania. Fale penetrują tkankę wpływając na opracowywane partie ciała. W medycynie estetycznej wykorzystuje się je do mechanicznego rozbijania złogów tłuszczowych, w terapii cellulitu. Zabieg działa jak intensywny masaż – pobudza miejscowo metabolizm w tkance podskórnej – silnie ujędrnia, działa napinająco i odmładzająco na skórę, silnie drenuje cały organizm, uwalnia od zastojów wodnych, detoksykuje. Doskonale sprawdza się w redukcji blizn, spłyceniu rozstępów, po zabiegach chirurgicznych.

fala uderzeniowa
Elektromagnetyczna stymulacja mięśni

Elektromagnetyczna stymulacja mięśni skoncentrowane pole elektromagnetyczne przenika przez tkanki skórne i tłuszczowe aż do poziomu mięśni, zapewniając ich niezwykle intensywne i nieprzerwane skurcze. W trakcie zabiegu dochodzi również do zwiększenia przepływu krwi w tkankach, przynosząc rezultat w ujędrnieniu i napięciu skóry.

Powyższe metody należy wykonywać w indywidualnie zleconej serii (na ogół 8 – 12 zabiegów). Do przyśpieszenia i zwielokrotnienia efektów konieczny jest regularny peeling ciała (1x/tydz) sięgamy po preparaty aktywne w postaci kosmetycznego serum na bazie alg, kofeiny czy l-karnityny. Preparat po nałożeniu miejscowo przyspiesza metabolizm i wspomaga proces spalania tłuszczu. Do wyboru pozostaje jeszcze najskuteczniejsza pielęgnacja bandażami nasączonymi aktywnymi składnikami kosmetycznymi. Aktywne bandaże AROSHA wskazane są szczególnie przy: utracie napięcia i elastyczności skóry, gdy pojawiają się rozstępy, cellulit i kiedy chcemy poprawić jakość skóry wyrównać koloryt i nawilżyć. Szeroka gama produktów na wszystkie typy cellulitu pozwala dokładnie ukierunkować terapie i zmaksymalizować efekty modelowania sylwetki.

Za terapią bandażami przemawia fakt, iż można je łączyć z dostępnymi technologiami: presoterapią, enderomologią czy masażami.

Podsumowując, walka z cellulitem i zbędnymi kaloriami czy modelowanie sylwetki to nierówna walka, ale w 100% skuteczna. Podejmij z nami wyzwanie – pozwól sobie na wygraną.

Zapraszamy na najnowocześniejsze zabiegi modelowania sylwetki w Bielsku-Białej!

Kontakt

Masz pytania lub chcesz się umówić na wizytę?

Zadzwoń lub umów się online