fbpx

Dobra kosmetyczka – po czym rozpoznasz dobry salon kosmetyczny?

Tylko zabiegi wykonane w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym przyniosą spodziewane efekty i nie zaszkodzą skórze. Dlatego tak ważne jest, by korzystać z usług renomowanych salonów kosmetycznych i wykwalifikowanych kosmetyczek. Po czym poznać dobry gabinet i jego personel? Jest kilka aspektów, na które powinnaś zwrócić uwagę.

Czym się wyróżniają dobra kosmetyczka i salon kosmetyczny?

  • Kwalifikacje – godna zaufania kosmetyczka ma odpowiednie kwalifikacje, które może potwierdzić dyplomami i certyfikatami. Stale poszerza swoją wiedzę i dokształca się, uczestnicząc w szkoleniach lub sympozjach.
  • Odpowiednie podejście do pracy – profesjonalna kosmetyczka traktuje pielęgnację kompleksowo. Przed wykonaniem zabiegu zawsze przeprowadza wywiad dotyczący ogólnego stanu zdrowia, pojawiających się problemów z cerą, prowadzonego stylu życia, nawyków itp. Ponadto diagnozuje stan cery i określa jej typ. Dopiero gdy uzyska powyższe informacje, dobiera odpowiednie rodzaje zabiegów.
  • Dobro klientki ponad wszystko – wykwalifikowana kosmetyczka Bielsko nigdy nie wykona zabiegów, które mogłyby pogorszyć stan cery. Z pewnością odmówi peelingu z użyciem kwasów w lecie czy mikrodermabrazji, gdy na twarzy obecne są ropne stany zapalne.
  • Higiena i dezynfekcja – rzetelna kosmetyczka dba o higienę, dlatego przed i po wykonaniu każdego zabiegu myje ręce. Ponadto używa rękawiczek ochronnych, dezynfekuje skórę klientki oraz sterylizuje narzędzia, aparaturę, blaty, fotele bądź inne przedmioty/urządzenia niezbędne do pracy. Co ważne, korzysta z jednorazowych przyborów i po ich użyciu od razu wyrzuca je do kosza!
  • Aparycja i zachowanie – dobra kosmetyczka zachowuje wysoką kulturę osobistą. Ma miłą aparycję, schludnie wygląda i jest zadbana. Stara się, by klientka podczas zabiegu dobrze się czuła, odpowiada na jej pytania związane z urodą i udziela rad dotyczących pielęgnacji cery. Poza tym jest w stanie dobrać i polecić kosmetyki, które pomogą utrzymać skórę w doskonałej kondycji.
  • Kosmetyki i umiejętności – profesjonalna kosmetyczka pracuje na sprawdzonych i specjalistycznych produktach renomowanych marek. Na dodatek każdy zabieg wykonuje delikatnie, ale dokładnie, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty.
  • Wygląd gabinetu i jego wyposażenie – jeżeli zaś chodzi o dobry gabinet kosmetyczny, to poznasz go po osobnej poczekalni, kompletnym wyposażeniu, nowoczesnym i sprawnie działających sprzęcie, czystości i porządku, wysokiej jakości preparatach, dobrych opiniach i popularności – najlepsze salony kosmetyczne mają mnóstwo stałych klientek.